Altın İğneli Radyofrekans
-->

Altın İğneli Radyofrekans

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Fraksiyonel Radyofrekans
Fraksiyonel Radyofrekans
Fraksiyonel Radyofrekans
Fraksiyonel Radyofrekans

Fraksiyonel Radyofrekans

Fraksiyonel radyofrekans (altın iğneli radyofrekans) sayesinde yaşlanma etkilerini minimum seviyeye indirme imkanı elde edilebilmektedir. Aslına bakılırsa klasik radyofrekans sistemine 2 farklı yeni özelliğin eklenmesi ile beraber bu sistem oluşturulmuştur. Birinci özellik küçük iğnelerdir. Bu iğneler aracılığı ile cilt dokusuna direkt olarak nüfuz eden bir radyofrekans alanı oluşturulur. Bir diğer özellik de frekansların bir bütün halinde değil küçük noktalar halinde yayılmasıdır. Bu şekilde elde edilen sonucu çok daha sorunsuz ve kusursuz bir hal alması mümkün kılınmıştır.

İçinde bulunduğumuz modern çağda insanlar zamanın gerekliliklerine uygun olarak daha fazla çalışmakta, daha fazla yorulmakta, daha fazla strese maruz kalmakta ve daha az dinlenmektedirler. Yorgunluk, uykusuzluk, aşırı çalışma, stres, sağlıksız beslenme, hormonlu gıdaların tüketimi, alkol ve sigara, güneş ışınlarının olumsuz etkileri ve çeşitli genetik faktörlere bağlı olarak insan vücudunun koruyucusu ve estetik açıdan önemli bir unsuru olan cildin yapısında zaman içerisinde çeşitli olumsuz değişiklikler meydana gelmektedir

Bu değişiklikler, kırışıklıklardan, cildin elastikiyet ve nem kaybına kadar birçok şekilde kendini gösterebilmektedir. Şüphesiz ki yukarıda sayılan olumsuz etmenlerden kaçınmak, daha sağlıklı ve daha güzel bir cilt için ilk adımdır. Ancak yine de tüm etmenler ortadan kaldırılsa bile, zamanın yıpratıcı etkilerini ortadan kaldırmak mümkün değildir. Yaşlanma belirtileri ile mücadelede hem deri hem de deri altı dokuları sıkılaştırıp tedavi eden FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı Scarlet S altın iğneli radyofrekans uygulamaları günümüzdeki en etkili ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biridi

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Fraksiyonel radyofrekans (altın iğneli radyofrekans) kullanım alanlarına bakıldığı zaman şu hususların öncelikli olduğu fark ediliyor;Özellikle kırışıklıkların kalıcı olarak tedavisinde ve yeni kırışıklıkların oluşumunun önlenmesinde işleme alınır.Göz kenarı çizgilerinden başlayarak ciltte meydana gelen renk eşitsizliklerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır.Yara izlerinin ortadan kaldırılmasında da kullanılabilir.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu alanda cilt tipinizi hakkında bilgi sahibi olmadan veri sunmak mantıklı olmayacaktır. Kırışıklıkların ve cildin kendini yenileme durumunun göz önünde bulundurulması ile sürecin kaç seansta tamamlanacağı hakkında bilgi verilecektir. Genel olarak 5 ila 10 seans arasında sonuç alma imkanını yakalayacaksınız.

Etkinin Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalıdır?

Uygulamaların yapılmasının hemen sonrasında kişisel bakımdan başlayarak beslenme alışkanlıklarına kadar tüm hususların gözden geçirilmesi gerekir. Ancak bu şekilde kozmetik ve estetik alanında uygulanan detayların dikkatle incelenmesine imkan tanınır. Ayrıca cildi yaşlandıran en temel unsur olan güneşten de olabildiğince kaçınmanız gerekir. Güneş ışınları kişilerin ciltlerinde meydana gelen tedavi adımlarının adeta silinmesine neden olur. Dışarı çıkılan dönemlerde de yüksek faktörlü güneş kremlerinin kullanılması istenir.

Uzmanlardan Yardım Alın

Fraksiyonel radyofrekans (altın iğneli radyofrekans) yönteminin uygulanması sırasında kişilerin sadece konunun uzmanı olan isimlerden bu alanda yardım alması gerekir. Hem sertifika hem de tecrübe konusunda sorunsuz bir eğitim çizgisine sahip olmasına ayrıca önem vermelisiniz. Cilde direkt olarak nüfuz eden bir uygulama olduğu için yetkinlik konusunda net bir tablo çizmeyen merkezlerden bu alanda kesinlikle istifade etmemeniz gerekir.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.