Bilgisayarlı Cilt Analizi
-->

Bilgisayarlı Cilt Analizi

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

cilt bakımı ankara , cilt bakımı fiyatları
cilt bakımı , cilt temizleme , cilt temizliği nasıl yapılır
cilt analizi , cilt bakım , cilt bakimi , cilt bakimi
cilt bakımı ankara

Bilgisayarlı Cilt Analizi:

Bilgisayarlı cilt analizi kullanım adımlarına bakıldığı zaman ciltte meydana gelen sorunların tespit edilmesinden başlayarak cilt türünün net olarak belirlenmesine kadar gerekli olan adımlar atılabilmektedir. Bu süreç içerisinde bilgisayarlı cilt analizinin hem işlem sürecinin başarısı hem de sonuçların yorumlanması konusunda sıkıntı çıkmaması için uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Kişinin cilt tipinin analizini yapmak, cilt bakımının ilk aşamasıdır. Cilt analizinde kişinin cildi ve cilt altı dokusu incelenir, cilt kalınlığı, cildin kollajen miktarı, yüzün hangi bölümünün, ne derecede ve neden yaşlanmış olduğu saptanır. Belirlenen cilt sorunlarının giderilmesi için bir takip-tedavi programı oluşturulur. Aynı zamanda sistem kişinin cildine hiçbir uygulama yapılmadığı taktirde 5 yıl sonraki görüntüsünü de (simule ederek) göstermektedir. Cilt analizi, gözle görülemeyecek ve henüz başlangıç aşamasında olan cilt bozulmalarının erken dönemde teşhis edilerek önlemlerin zamanında alınmasına yardımcı olmaktadır. Böylece her bölgeye ayrı bakım ve tedavi uygulanabilir.

Cilt Analizi Sonuç Seçenekleri:

Bilgisayarlı cilt analizi kapsamında alınan sonuçlar sadece yağlı kuru ya da karma olarak çıkmaz. Bunun yanı sıra cildin hangi bölgesinde hangi cilt yapısına sahip olduğunuz ile alakalı da tarafınıza bilgi verilir. Örneğin yanak bölgeleri kuru olan kişilerin burun T bölgesinde yağlanmalar oluşabilir. Bunun dengeleyici bir bakım ile kontrol altına alınması gerekir.

Cilt Renk Analizleri

Giyimden başlayarak makyaja kadar her konuda cildin tonuna göre hareket etmek elde edilecek olan sonucun verimliliğini artıracaktır. Soğuk alt tonlu mu sıcak alt tonlu mu olduğunuzu direkt olarak belirleyebilir ve en kısa süre içerisinde renk analizlerine göre tarzınızı şekillendirebilirsiniz. Özellikle makyaj seçimleri sırasında bu renk tonunun dikkate alınması cildinizin duruşunu direkt olarak etkileyecektir.

Cilt Sorunlarının Temel Nedeni Araştırılsın

Tekrar eden cilt sorunlarınız bulunuyorsa ve tedavi aşamasında bir türlü adım atamıyorsanız bu cilt sorunlarının temel nedeninin kavranması için yapılan araştırmalardan faydalanabilirsiniz. Yapılan cilt analizleri sonucunda cildin neden sivilce ya da siyah nokta ürettiği ya da renk eşitsizliklerine sahip olduğu ile alakalı net bir biçimde bilgi alma imkanınız bulunuyor.

Yapılan analizlerin uzman isimlerin elinden çıkması uygulanacak olan tedavinin başarı skalasını direkt olarak artıracaktır. Elde edeceğiniz süreç verimliliğinin üst seviyeye çekilmesi için bu tür analiz merkezi seçim detaylarına dikkat etmeniz gerekiyor. Konunun uzman ve sertifikalı isimlerinden bu alanda hizmet alınmalıdır.

Cilt Bakım ve Temizleme Önerileri:

Bilgisayarlı cilt analizi aşamasının tamamlanmasının sonrasında bakım önerileri de direkt olarak çıkan sonuçlara uygun olarak şekillendirilecektir. Önerilerin sorunsuz bir biçimde şekillendirilmesinin hemen sonrasında cildinizin bakım aşamalarının daha yetkin ve kusursuz tamamlanması mümkün kılınır. Bu süreç içerisinde yağlı ciltlerde sebumu dengeleyecek jel kıvamlı ürünler önerilirken kuru ciltlerde daha balsam kıvamlı ürünlere yer verilir.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.