Burun Estetiği
-->

Burun Estetiği

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi
Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi
Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi
Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi

Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi

Burun kemiği eğriliği hem görsel manada hem de fonksiyonel alanda sıkıntılar meydana getirebilmektedir. Bu sıkıntıların ortadan kaldırılması için kişilerin özellikle estetik cerrahlar ve kulak burun boğaz uzmanları ile iş birliği içerisinde olması gerekir. Deviasyon olarak da adlandırılan bu sorunun derilmesi için yapılan operasyonlar artık hız kazanmıştır. Sadece anatomik bozuklukların giderilmesi değil aynı zamanda nefes alma sorununa sebebiyet veren durumların da ortadan kaldırılması için uygun müdahaleler yapılacaktır.

Hangi Sorunlara Yol Açar?

Burun kemiği eğriliği kişilerin koku alma, tat duyusu, yeterli oksijenin burun yolu ile alınması konusunda sıkıntı yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için uygun operasyon çizelgesi oluşturulmalıdır.

Özellikle nefes alma sorunlarının meydana gelmesi kişilerin günlük hayatlarındaki kondisyonlarını da direkt olarak sıkıntıya sokmaktadır. Bu sorunların meydana gelmesi durumunda zaman kaybetmeden uzmanınız ile iletişim kurmalısınız. Eğriliğin daha büyük sıkıntılara ve hayat standartlarında düşüşe sebebiyet vermeden giderilmesi mümkündür.

Burun Estetik Sebepleri:

Kişilerin burun kemiği eğriliğini estetik bir ihtiyaç olarak yaptırma imkanları da vardır. Bu operasyonların tamamlanması için öncelikle bedensel sağlığınızın bu operasyona uygun olup olmadığının incelenmesi gerekir. Hatta yapılan son değişiklikler ile beraber bu sorunun günlük hayatınızı olumsuz etkilediğini belirttiğiniz durumlarda direkt olarak masrafların sigorta tarafından karşılanması bile sağlanabiliyor.

Ağız Kuruluğu Sorunu

Burunda meydana gelen en ufak bir eğriliğin tüm fonksiyonları etkilemesi vücudun ne derece bağlantılı yapılardan oluştuğunu göstermektedir. Siz de ağız kuruluğu ve nefes alma zorlukları yaşıyorsanız ve bunun burun kemiği eğriliğinden meydana geldiğini düşünüyorsanız hem estetik cerrahın hem de KBB uzmanınızın fikirlerini alarak sürece yön vermelisiniz.

Burun Ameliyat Süreci

Burun kemiği eğriliği tedavisi genel manada ameliyat ile tamamlanmaktadır. Burun yapısında meydana gelen eğriliğin giderilmesi kadar kanallara zarar verilmemesi ve bu alanda meydana gelen engellerin ortadan kaldırılması da dikkate alınmalıdır. Ameliyat sürecinin sorunsuz şekilde tamamlanması adına konunun uzmanları ile iş birliği yapılmalı ve isteklerin belirtilmesi gerekiri. Kemik eğriliğinin düzeltilmesi sırasında aynı zamanda burunda meydana gelen anomalilerin ve şekil bozukluklarının da ortadan kaldırılması mümkündür.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.