Burun Kanaması
-->

Burun Kanaması

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Burun Kanaması Tedavisi
Burun Kanamasi
Burun Kanaması Tedavisi Nasıl Yapılır
Burun Kanama Tedavisi

Burun Kanaması Tedavisi

Burun kanaması birçok rahatsızlığın temel işaretlerinden biri olabilir. Aynı zamanda sadece burun kanallarında yer alan ince kanallarda meydana gelen çatlamaların da bir sonucu olabilir. Bu noktada tedbirli olarak burun kanmasının neden meydana geldiğinin tespit edilmesi çok daha mantıklı olacaktır. Süreçte sıkıntı büyümeden, teşhis ve tedavi adımının tamamlanması adına uzmanlarınıza başvurmalısınız.

Kanalların Çatlaması

Burun kanaması rahatsızlığının en temel sebepleri arasında burunda bulunan kan damarlarının çatlaması sorununudur. Özellikle sıcak havalarda ve güneşe çok sık maruz kalınan durumlarda bu rahatsızlığın sıklığının arttığı da fark ediliyor. Bu rahatsızlığın tekrar eden bir hal alması durumunda damarlarda medyana gelen ve sürekli olarak soruna sebebiyet veren damarların onarılması en mantıklı bakış açısıdır.

Travma Sonucu Meydana Gelen Kanamalar

Buruna dış çevreden gelen bir darbe sonucunda kanamanın yaşanması durumunda anlık olarak müdahale edilmesi gerekir. Bu kanamanın durdurulması için başın yüksekte tutulması gerekir. Aynı zamanda bir tampon yapılarak burun deliklerinin kapatılması ve belirli aralıklar ile de tamponun değiştirilmesi bu gibi durumlarda atılması gereken en temel adımlardandır. Travma sonucu meydana gelen kanamaların aynı zamanda burunda oluşan kırıkların sinyali olabileceği de bilinmelidir.

Burun Tansiyon Sorunu

Burun kanaması tedavisi yapılırken yüksek tansiyon faktörünün de gözden kaçırılmaması gerekiyor. Kişilerin sağlıklarını olumsuz etkilen unsurların başında gelen hipertansiyon sıklıkla burun kanamasına sebebiyet verir.

Burun kanamasının ortadan kaldırılması için basınca sebebiyet veren bu sorunun kontrol altına alınması gerekir. Bu durumun ilerleyen süreçlerde yaşanacak büyük sorunların sinyali olabileceği de bilinmelidir.

Hipertansiyondan kaynaklanan burun kanaması yaşayan kişilerde durum kontrol altına alınmadığı zaman vücudun diğer fonksiyonlarını da olumsuz etkileyebilecek bir atak geçirmeleri de olasıdır.

Kuruluktan Oluşan Burun Kanamalar

Burun kanamalarının bir diğer sebebi de ortamın oldukça kuru bir havaya sahip olmasıdır. Bu kuru hava sebebi ile urunun içyapısı tahrişe çok daha açık bir hal alır. Odanın sürekli olarak nemli tutulması ve doktorunuz tarafından önerilen burun içi nemlendiricilerin kullanılması elde edilecek olan verimliliği en yüksek seviyeye çıkartacak olan hususlar arasında bulunuyor.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.