Hufi Estetiği
-->

Hifu Estetiği

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

vertigo doktoru ankara
Ankara Vertigo Tedavisi Doktorları
Ankara Vertigo Uzmanı , Baş Dönmesi (Vertigo) Tedavisi
Vertigo - Ankara KBB Doktoru

Hifu Ameliyatsız Yüz Germe

High-Intensity Focused Ultrasound olarak tanımlanan bir estetik işlemidir. Bu noktada ameliyatlı estetik işlemlerinden çekinen kişiler için özel olarak tasarlanmış olan bu yöntem cerrahi operasyon olmadan cildin gençleşmesini saplayan onaylı süreçlerin başında gelmektedir. Konunun uzmanı tarafından uygulanması gerekir. Yardım aldığınız estetisyenin bu konuda sertifikasının olmasına dikkat etmelisiniz.

HIFU (Fokus Ultrason) odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. HIFU (Fokus Ultrason) tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı ameliyatsız tedavi biçimidir. Ultrason olduğu için derinin altındaki kas, sinir ve damarlara asla zarar vermez. 1,5 mm – 4,5 mm’ye kadar derinliğe inebilen başlıklar sayesinde (Uygulanan bölgenin sarkma durumuna ve deformitesine bağlı olarak değişmekte.) boyun bölgelerine, yanak bölgelerine, alın sarkmalarına, dudak sarkmalarına, göğüs sarkmalarında göğüsün üst taraflarına, kol altına, göbeğe, popoya ve bacak içlerine güvenle uygulanabilir.

HIFU (Fokus Ultrason) zamanla cildimiz güneşten, dış etkenlerden veya yaşlanmadan dolayı cildin sarkan bölgelerini toparlamayı amaçlar. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden biri olan Fokuslu Ultrason-Focus USG aynı zamanda Ultrasonla Yüz Gençleştirme olarak da bilinen bir işlemdir. Ağrısız, acısız ve ameliyatsız HIFU (Fokus Ultrason) uygulaması ile yüz gençleştirme yöntemi son yılların en popüler uygulamalarındandır. Doğru yere ve doğru yoğunlukta uygulanırsa eğer ultrasonun hiçbir yan etkisi yoktur.

Hifu Estetiği Detayları Nelerdir?

Hifu estetiği kapsamında kişilerin dikkate alması gereken temel işlem detayları;

Yüzde yaşa bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi için kullanılır

Bu noktada ultrasonun genel olarak görüntüleme hizmetleri kapsamında kullanılması sebebi ile estetik alanda kullanımı öncelikle yadırganabiliri. Fakat genel uygulama sonuçlarına bakıldığı zaman en az cerrahi müdahaleler kadar net bir etki yaptığını görebilirsiniz.

Bu alanda tedavinin cildin tüm katmanlarına etki etmesi de büyük önem arz ediyor. Cildin üst katmanlarında yenilenme sağlanırken aynı zamanda cildin alt katmanlarında da canlanma elde edilebilir.

Bu hususlara bakıldığı zaman cerrahi işlemlere göre çok daha etkin bir sonuç verdiği ve tam olarak acısız olduğunu da tespit edebilirsiniz.

Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Hifu estetiği aracılığı ile sorunsuz bir etkinin elde edilmesi için tek seans yeterli olmayacaktır. Bu alanda birkaç farklı seansın uygulanması daha mantıklı ve yerinde olacaktır. Sadece yüzde değil birçok farklı alanda kullanılabiliri. Başlıklar vücudun bu alanda hassasiyetlerine uygun bir biçimde tasarlanmıştır. Uzmanınızın size önerdiği seans aralığında gerekli olan tüm tedavi adımlarının atılması çok daha mantıklı olacaktır.

Acılı Bir İşlem Midir?

Sistem özelliklerine bakıldığı zaman özellikle acısız bir süreç olduğunu görebilirsiniz. Acılı bir süreç olmamasının asıl avantajı ciltte bir yanma ya da reaksiyon meydana getirmemesidir.

Cilt Gençliği Nasıl Korunur?

Hifu estetiği sayesinde cildin çok daha genç ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasının sonrasında bunun korunması için oldukça dikkatli olunmalıdır. Cildin gençleşmesi için özellikle beslenme ve alışkanlıklar konusunda dikkatli olmalısınız. Beslenme süreci içerisinde yağlı besinlerden uzak durarak daha çok antioksidan ve kolajen içeren gıdalara yönelmeniz tavsiye ediliyor. Bu şekilde çift kanatlı bir tedavi mekanizmasının oluşturulması daha doğru olacaktır.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.