Uyku Hastalıkları
-->

Uyku Hastalıkları

Doç. Dr. Hayriye Karabulut ile iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

uyku Hastalıkları, Hormalama Tedavisi
Uyku Apnesi Sendromu Tedavisi
Uyku Apnesi Sendromu Tedavisi
Uyku Hastalıkları

Uyku Apnesi Sendromu Tedavisi

Horlama sendromu kapsamında kişilerin günlük hayatları ve uyku düzenleri tam olarak etkilenir. Bu noktada gece dinlenme süreci olan uyku sonrasında gerekli olan nefes alınmaz ve uykudan yorgun uyanılır. Bu sorunun aynı zamanda aynı odayı ve hatta evi paylaştığınız kişiler için de sorun oluşturabileceği görülüyor.

Geniz Eti Sorunu

Horlama sendromu meydana gelme sebeplerine bakıldığı zaman özellikle geniz etinden kaynaklanan durumların sıklıkla yaşandığı fark edilmektedir. Geniz etinden kaynaklanan horlama sorunlarının ortadan kaldırılması için öncelikle bu et sorununun çözülmesi gerekir. Sadece horlama değil günlük hayatınızda da yeterli nefesi alma aşamasında aksaklıklar meydana gelebilir. Geniz etinin alınması ile beraber hem gece uykuları düzene girecek hem de gün içerisinde daha rahat bir biçimde nefes almanız mümkün kılınacaktır.

Burun Kemiği Eğrilikleri

Burun kemiğinde meydana gelen eğrilikler de gece nefes alırken sıkıntılara neden olabilmektedir. Tıkanmalar ve horlama sorunları yaşanabilir. Bu süreç içerisinde bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli olan tüm önlemler alınır.

Eğriliğin giderilmesi için özel olarak operasyon uygulanmaktadır. Hem KBB uzmanı hem de estetik cerrahların bu konuda gerekli olan tetkikleri yapması gerekir.Horlamanın bir diğer boyutu da uyku apnesidir. Uyku apnesi sebebi ile nefes kesilmesi gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Bu da vücudun yaşamsal fonksiyonlarının sekteye uğramasına sebep olabilir.

Faranjit Sorunu Hormala Tedavisi

Boğaz iltihaplanmalarında ya da sinüslerin dolmasında da bu tip horlama sorunları meydana gelebilmektedir. Sorunların minimum seviyeye indirilmesi için gerekli olan tüm önlemler alınmalıdır. Farenjit sorununun giderilmesi ve horlamanın azaltılması için soğuk algınlığı, alerjik reaksiyonlar gibi detayların dikkate alınarak sürecin düzenlenmesi gerekir. Ayrıca sigara kullanımı gibi alışkanlıkların da direkt olarak horlama sorununa sebebiyet verebileceği de dile getirilmelidir.

Tedavi Sürecinin Uygulanması

Horlama sendromu ve tedavi yöntemi belirleme aşamasında horlamaya sebebiyet veren asıl sorunun belirlenmesi gerekir. Tedavi süreci kapsamında özellikle uygulama aşamasının sıkıntısız olması için tüm hassasiyetlerin ve ilaç duyarlılıklarının doktora bildirilmesi gerekir. Bu şekilde uygulanan tedainin aksi bir sonuç ortaya çıkarması gibi bir durum da yaşanmayacaktır.

Copyright © Doç. Dr. Hayriye Karabulut | Tüm Hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.Sitemizde yar alan yazı ve görseller, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis ve tedavi yerine geçmediği gibi yasal sorumluluk da taşımamaktadır.